Zainicjowana przez gminę Lubin kampania promująca szczepienia spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów, wyróżniamy się bowiem na tle dolnośląskich samorządów.  O akcji w której oprócz zdrowia można wygrać cenne nagrody, napisał już portal miedziowe.pl, dziś wójta odwiedzili dziennikarze wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że to z inicjatywy wójta Tadeusza Kielana ruszyła akcja promocyjna, której celem  jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych, co ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. W akcji może wziąć udział każda osoba fizyczna zameldowana na terenie gminy Lubin, która w okresie  od 1 lipca do 31 października 2021 r. przejdzie pełny cykl szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Na oficjalnej stronie głównej gminy Lubin  umieszczony jest w widocznym miejscu specjalny plakat akcji  „W GMINIE LUBIN #SZCZEPIMY SIĘ I WYGRYWAMY”. Wystarczy w niego kliknąć by zostać przekierowanym na dedykowaną temu przedsięwzięciu podstronę. Tam są wszystkie niezbędne informacje, wraz z regulaminem akcji i formularzem zgłoszeniowym. Można go wypełnić bezpośrednio na stronie, można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy.

O szczegółach akcji opowiada dziennikarzom wójt Tadeusz Kielan.

– Tu chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie, zdrowie i życie naszych bliskich i naszego najbliższego otoczenia. A przy okazji, to ogromna szansa zdobycia dla gminy dużych środków finansowych, liczonych w milionach złotych – podkreśla Tadeusz Kielan.

O nagrodach można mówić w dwóch płaszczyznach.

 – To nagrody dla mieszkańców, którzy szczepią się w wyznaczonym terminie – tłumaczy Maja Grohman. – Są to rowery, hulajnogi elektryczne, tablety oraz karty podarunkowe, ale zyskać może również sama gmina. Dziś już są dwa konkursy. W jednym z nich, to aż milion złotych. Idziemy łeb w łeb z kilkoma innymi miejscowościami w byłym województwie legnickim w walce o te pieniądze, dlatego tym bardziej prosimy mieszkańców, aby pomogli nam, dołączyli, wsparli nas, byśmy razem potem rozsądnie mogli rozdysponować te pieniądze – podkreśla  Maja Grohman rzecznika wójta gminy.

Zainteresowanych całym artykułem odsyłamy na  miedziowe.pl

Jednocześnie przypominamy,  że jest jeszcze dodatkowy termin na szczepienie przeciw SARS-CoV-2 w Punkcie Szczepień w Raszówce. Na szczepienie można się umawiać pod numerami  telefonów:  76 844 8186, 730 130 266. Szczepienia będą się odbywać  9 sierpnia  w godzinach od 8 do 11.