Portal zmiedzi.pl opublikował dziś informację na temat realizowanych i planowanych przez nasz samorząd inwestycji w ramach pieniędzy pozyskanych z rządowego Programu Polski Ład.

Na przełomie maja i czerwca samorządy lokalne spodziewają się rozstrzygnięcia kolejnej puli wniosków o dofinansowanie inwestycji z Polskiego Ładu.

– Liczymy, że w najbliższym rozdaniu również gmina otrzyma wsparcie. Złożyliśmy kilka wniosków, największy z nich to rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Osieku. Wnioskujemy o 7,5 mln zł. Oprócz tego liczymy na wsparcie przy budowie dwóch budynków dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Szklarach Górnych i Krzeczynie Wielkim. W sumie zawnioskowaliśmy tu o 4,5mln zł. Czekamy też na rozstrzygnięcie naszego wniosku o dofinansowanie remontów dróg w Krzeczynie Wielkim, Siedlcach i Gorzycy. Chcielibyśmy otrzymać na ten cel 2 mln zł – wylicza wójt Tadeusz Kielan.

Gmina Lubin może otrzymać również pieniądze z dodatkowej puli.

– Jako gmina popegeerowska liczymy na wsparcie w wysokości 3,3 mln zł. Z tego 2,5 mln zł chcemy przeznaczyć na przebudowę ulicy Czereśniowej w Osieku, a kolejne 800 tys. zł na budowę świetlicy wiejskiej w Dąbrowie Górnej – dodaje Tadeusz Kielan.

Link do całego artykułu:  artykułu na stronie zmiedzi.pl