MegaMisja i Superkoderzy - programy fundacji OrangeMegaMisja i Superkoderzy – programy fundacji Orange od nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim!

Złożone przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, po przejściu procesu rekrutacyjnego, projekty przygotowane do weryfikacji rekrutacyjnej zostały pozytywnie ocenione, w związku z tym w nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 od września, szkoła ta będzie brała udział w zajęciach w ramach dwóch Programów: #SuperKoderzy i MegaMisja, finansowanych przez Fundację Orange.

MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby pomóc dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online. Dzieci kształtują zdrowe nawyki cyfrowe i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online.
To nie tyle kwestia technicznych umiejętności, co odpowiedzialnego podejścia do korzystania z technologii. Za realizację kolejnych zajęć szkoły dostają nagrody: tablety, gry książki i inne materiały.

SuperKoderzy - logo#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4–8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.
Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego.
Jest też moduł dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów. Uczniowie składają i programują roboty, stacje pogodowe, kodują interaktywne osie czasu, drzewa genealogiczne, uczą się tworzyć strony www.
Zajęcia prowadzą nauczyciele na różnych przedmiotach szkolnych. Nie muszą być specjalistami od technologii – przechodzą cykl szkoleń przygotowujących. Otrzymują też gotowe scenariusze zajęć i pełne wsparcie edukatorów poprzez konto w portalu superkoderzy.pl

Warto nadmienić, że do realizacji programu #SuperKoderzy Szkoła w Krzeczynie Wielkim zakwalifikowała się po raz kolejny (realizowała go w roku szkolnym 2021/2022) .