Podczas jednego z największych wydarzeń integrujących środowiska seniorów z całej Polski, nie zabrakło licznej grupy przedstawicieli Gminy Lubin. Pod koniec października nasi seniorzy wyruszyli na VI Międzynarodowe Senioralia. Na ulicach Krakowa było około dwóch tysięcy uśmiechniętych i szczęśliwych seniorów z ponad 50 miast i pięciu państw.

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Mariackim. Później ulicami przeszła tradycyjna, barwna i uroczysta parada pod hasłem „Senior ma moc”, w której oprócz seniorów z całej Polskim, wzięli udział reprezentanci z Litwy, Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. Mieszkańcy Gminy Lubin byli bardzo widoczni dzięki specjalnym tablicom, zielonym kapeluszom i balonom oraz uroczym wiankom.

Celem parady było podkreślenie mocy i potencjału seniorskiego, zachęcenie do aktywności, rozwoju oraz współpracy międzypokoleniowej. Specjalne wykłady i inne atrakcje zorganizowano w krakowskim Kinie Kijów. Nasi seniorzy znaleźli także czas na zwiedzanie Starego Miasta i najważniejszej trasy turystycznej Krakowa – Drogi Królewskiej. Na zakończenie odbyły się międzypokoleniowe tańce z udziałem przeszło 80-letniej DJ Viki, czyli Wirginii Szmyt.