W Przedszkolu im. Jana Pawła II, Oddziale Zamiejscowym w Lubinie oraz w Oddziale ,,0” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki.
dzieci

Jest to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją nauczycielkę namalowała na kartce kropkę, po czym podpisała swój obrazek i pospiesznie opuściła salę. Następnego dnia Vashti ze zdumieniem zauważyła, że jej praca jest oprawiona w piękną ramkę i wisi na honorowym miejscu tuż nad biurkiem nauczycielki. Poczuła się bardzo szczęśliwa z powodu tego, że jej praca się spodobała i wisi w miejscu, w którym wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i z ochotą zabrała się do pracy. I tak Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce.

Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki, z angielskiego „International Dot Day” – święta kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti ze wszystkimi dziećmi z przedszkola.

dzieci

Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki, a następnie powróciły do swoich grup i rozpoczęły zabawy z kropką. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło. Wspólnie z nauczycielami rysowano kropki na asfalcie, tworzono z nich piękne obrazki, kodowano i szukano ich na terenie samego przedszkola. Dzieci rozwijały swoją kreatywność i miały okazję do doskonałej zabawy.