Międzypokoleniowe warsztaty w Szklarach GórnychNa wiosenno – wielkanocnych międzypokoleniowych warsztatach plastycznych od hasłem “Halo!? Nadchodzi Wielkanoc!” z uczniami klasy 2b spotkali się członkowie Rady Seniorów Gminy Lubin oraz zaprzyjaźnione seniorki – mieszkanki Szklar Górnych.

W ramach ostatniego działania Rady Seniorów, która właśnie kończy swoją kadencję, rozmawiano na temat tradycji związanych z witaniem wiosny oraz Wielkanocy. Uczniowie z Międzypokoleniowe warsztaty w Szklarach Górnychzainteresowaniem słuchali opowieści seniorów, którzy opowiadali jak za ich młodzieńczych lat malowano pisanki, robiono palmy, co wkładano do koszyczka ze święconką i jak szykowano się do świąt na wsi oraz w mieście.

Nastąpiła wspaniała, międzypokoleniowa wymiana doświadczeń. W drugiej części spotkania przystąpiono do działań twórczych. Powstały piękne palmy wielkanocne, kartki świąteczne, pisanki wykonane metodą decoupage. W małych przyozdobionych słoiczkach posiano rzeżuchę oraz owies, Międzypokoleniowe warsztaty w Szklarach Górnychktóre stworzyły wspaniałe dekoracje stołów wielkanocnych.

Wszyscy spędzili razem radośnie czas, swobodnie rozmawiając i ucząc się od siebie nawzajem. To było bardzo wartościowe doświadczenie, podkreślają uczestnicy spotkania.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.