W ramach nawiązanej współpracy Ośrodka Kultury Gminy Lubin z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy mieszkańcy gminy mieli okazję obejrzeć spektakl „ Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”.

Publiczność uczestniczyła  w wyczarowanym na scenie wieczorze w sali bankietowej zakładu pogrzebowego, w groteskowej  atmosferze trochę stypy, a trochę wesela.
Inicjatorem spotkania z teatrem był Marcin Nyklewicz, radny gminy Lubin, który zaangażował się także w organizację tego wydarzenia.

Ta niezwykła opowieść wg Jaroslava Haška i Bohumila Hrabala, pełna surrealistycznej poezji i humoru, wyśpiewana przy akompaniamencie grającej na żywo kapeli, umiejscowiona w niepowtarzalnej atmosferze stolicy Czech ma wymiar uniwersalny i bardzo aktualny.

– Cieszymy się, że wciąż poszerza się grono miłośników tej sztuki, jesteśmy otwarci na takie inicjatywy. Czekamy również  na wyniki naboru wniosków do rządowego programu, uwzględniającego edukację teatralną, do którego ośrodek aplikuje co roku. Mamy nadzieję, że uda się w tym roku kontynuować  realizowany od lat projekt „Wybieram Teatr” – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Spektakl to część działań związanych z tą dziedziną sztuki, które skierowane są do różnych grup wiekowych.  W siedzibie OKGL od początku marca prowadzone są warsztaty teatralne dla najmłodszych pod okiem doświadczonego instruktora, scenarzystki i reżyserki Gabrieli Donczew.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!