Agnieszka i Stanisław Krzysztofik z Goli zajęli pierwsze miejsce w regionalnym etapie konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” Agnieszka i Stanisław Krzysztofik z Goli zajęli pierwsze miejsce w regionalnym etapie konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” i będą reprezentować Zagłębie Miedziowe w kwalifikacjach wojewódzkich. Trzymamy za nich kciuki!

To ogólnopolski konkurs o wieloletniej tradycji organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcję Pracy, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem obejmuje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz wyłonienie tych gospodarstw, które mają duże osiągnięcia we wdrażaniu tych zasad.

Organizatorzy podkreślają, że z perspektywy wielu lat organizowania tego konkursu można stwierdzić, że spełnia on założone cele i przynosi znaczącą poprawę warunków bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Z roku na rok także coraz więcej rolników zgłasza swoje gospodarstwa do udziału w rywalizacji.

Wygrana Agnieszki i Stanisława Krzysztofik z Goli tylko to potwierdza, bowiem reprezentujące gminę Lubin małżeństwo rolników, w poprzednich edycjach było wyróżniane a tym razem zdobyło pierwsze miejsce w etapie regionalnym konkursu, kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego!

Gmina Lubin była fundatorem indywidualnej nagrody dla naszych laureatów, trzymamy za nich kciuki w kolejnych etapach i obiecujemy odwiedzić ich wzorcowe gospodarstwo rolne z aparatem i opowiedzieć o zastosowanych tam rozwiązaniach. Jeszcze raz gratulujemy!