oczekiwane uruchomienie przystanków autobusowych linii 113, 123 i 133 dla mieszkańców przysiółka ZalesieUdało się sfinalizować długo oczekiwane uruchomienie przystanków autobusowych linii 113, 123 i 133 dla mieszkańców przysiółka Zalesie. Mieszkańcy wnioskowali o to od dawna, nie było to jednak możliwe, ze względu na brak zgody sąsiedniego samorządu. W tym roku zmieniła się forma prawna współpracy w zakresie organizacji bezpłatnej komunikacji i szybko wykorzystano tę możliwość.

Już od 1 lutego staraniem wójta Tadeusza Kielana udało się uruchomić przystanki autobusowe zlokalizowane przy drodze powiatowej 1220D relacji Lubin – Rudna dla mieszkańców przysiółka Zalesie.

Na przystankach oznaczonych jako Zalesie 03 oraz Zalesie 08 zatrzymują się teraz na żądanie autobusy linii nr 113, 123 i 133 obsługiwane obecnie przez PKS Lubin S.A.

oczekiwane uruchomienie przystanków autobusowych linii 113, 123 i 133 dla mieszkańców przysiółka ZalesieMieszkańcy Zalesia wnioskowali o to już od roku 2022. Wtedy jednak  władze gminy Rudna wyraziły zgodę na zatrzymywanie się jedynie autobusów linii nr 123, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Lubinie w ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

1 stycznia tego roku zmieniła się forma prawna prowadzonych przewozów na liniach kursujących do miejscowości Rudna i przewoźnik czyli  PKS Lubin S.A., nie widział już żadnych przeszkód  do uruchomienie przystanków dla wszystkich linii komunikacyjnych na tej trasie.

Aktualne rozkłady jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika PKS Lubin S.A. w: zakładce Komunikacja Gminy Rudna- rozkłady jazdy.