Blisko promil miała kierująca, która wybrała się na przejażdżkę samochodem. Została ujęta przez świadka, a następnie zatrzymana przez policjantów.

Mieszkaniec gminy Lubin ujął 54 – letnią kobietę, wobec której miał podejrzenie, iż kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości i poinformował o tym dyżurnego policji. Jak się okazało, 54 – latka miała blisko promil alkoholu w swoim organizmie.

– Przed godziną 7 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację od mieszkańca gminy Lubin, że ujął prawdopodobnie nietrzeźwą kobietę. Zgłaszający oświadczył, że jechał za kierującą wzdłuż ul. Małomickiej w Lubinie i zwrócił uwagę na styl jazdy podejrzanej, który wskazywał, że może być nietrzeźwa. Postanowił więc zatrzymać kobietę i zadzwonić na policję – mówi Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie.

Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego dokonali badania na zawartość alkoholu w organizmie kierującej, którą okazała się 54 – letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Kobieta postanowiła wsiąść za kierownicę samochodu, mając blisko promil alkoholu w swoim organizmie.

– Dzięki krótkiej informacji od świadka,  kolejna nieodpowiedzialna osoba została wyeliminowana z ruchu. Pojazd, którym poruszała się kobieta, został na koszt właścicielki odholowany na parking – dodaje Sylwia Serafin.

54 – latka już straciła swoje prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Może jej za to grozić do 2 lat pozbawienia wolności.