Dobiega końca projekt pod nazwą „Sztuka i serce”, który przez ostatnie tygodnie  realizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Czerńca. W najbliższą niedzielę  27 września uczestniczki warsztatów po raz ostatni wezmą pędzle i będą malować  urokliwe obrazy przedstawiające Czerniec. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 14, a już od godziny 17.00 na specjalnym wernisażu można będzie podziwiać wszystkie dzieła.

Projekt realizowany będzie w wiejskiej świetlicy w Czerńcu. Zaprezentowane tam zostaną wszystkie prace wykonane podczas cyklu warsztatów, w których brały udział mieszkanki Gminy Lubin. Będą to nie tylko obrazy, ale także witraże, bowiem projekt który realizowało Koło Gospodyń Wiejskich, obejmował także cykl warsztatów tworzenia witraży.

Jednocześnie powstawał także pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Od niedzieli zarówno mieszkańcy Czerńca, jak i pobliskich miejscowości będą mogli wrzucać do niego plastikowe nakrętki, co przyczyni się do wspierania rożnych charytatywnych inicjatyw.

Projekt „Sztuka i serce” udało się zrealizować w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który sfinansował  Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.

(SR)