– Pokładamy w was wielkie nadzieje, jesteśmy przekonani, że wasze świeże spojrzenie pozwoli rozwijać się Gminie Lubin jeszcze dynamicznej, a preferencje i oczekiwania młodych ludzi będę eksponowane wyraźniej niż dotychczas – mówił wójt Tadeusz Kielan, podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Lubin.

Szef gminnego samorządu podkreślił, że głos mieszkańców ma fundamentalne znaczenie w tworzeniu gminnej polityki społecznej, inwestycyjnej i kulturalnej.

– Mamy już radę seniorów, radę sołtysów, brakowało nam wyłącznie głosu przedstawicieli młodzieży. Bardzo się cieszę, że nasze spotkanie, w końcu doszło do skutku. Gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy – mówił Tadeusz Kielan.

Wójt Gminy Lubina wraz zastępcą Bartoszem Chojnackim, przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim oraz radnym Patrykiem Jarkowcem wręczyli młodym radnym zaświadczenia o wyborze, a następnie radni złożyli ślubowanie.

Wybrane zostały władze Młodzieżowej Rady Gminy. Na przewodniczącego powołano Wojciecha Rysia, wiceprzewodniczącą została Katarzyna Jarkowiec, a sekretarzem Nikola Koza.

Na pierwszej sesji wybrany został także delegat Młodzieżowej Rady Gminy Lubin na II Dolnośląski Kongres Młodzieży, który w dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się w Krzyżowej.

Naszym przedstawicielem będzie Miłosz Abramczuk.

Tematem, którym w pierwszej kolejności chcą zająć się młodzi radni jest optymalizacja rozkładu jazdy i dostosowanie go potrzeb uczniów, dojeżdżających do szkól w Lubnie.

Zgodnie za statutem, celem Młodzieżowej Rady Gminy Lubin jest upowszechnienia idei samorządności wśród młodzieży oraz jej integracja, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w sprawach dotyczących problemów młodzieży oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym Gminy Lubin.

Skład Młodzieżowej Rady Gminy w kadencji 2019 – 2021

1. Dawid Herejczak