Gmina Lubin nadal aktywnie włącza się w akcję promowania szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV-2. Oprócz trwającego konkursu, w którym można wygrać cenne nagrody organizowane są Mobilne Gminne Punkty Szczepień. Najbliższy taki punkt przygotowany zostanie w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą” w miejscowości Lisiec.

Wójt gminy Lubin zachęca, by w najbliższą niedzielę 22 sierpnia, uczestnicząc w festiwalu, zadbać także o profilaktykę.

– Oprócz wielu wrażeń artystycznych, warto zaplanować sobie także szczepienie. Szczepiąc się przeciwko koronawirusowi dbamy o  własne zdrowie i swoich najbliższych, ale także budujemy odporność zbiorową. Wiosną organizowaliśmy dowozy dla osób starszych, którym trudno było dotrzeć do punktów szczepień, teraz organizujemy takie punkty jak najbliżej mieszkańców – mówi wójt Tadeusz Kielan.

W Gminnym Mobilnym Punkcie Szczepień można będzie wykonać szczepienie bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

– Szczepienia będą wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie. Na miejscu także wydawany będzie Unijny Certyfikat Covid. Można będzie się zaszczepić jednodawkowym preparatem Johson&Johnson oraz dwudawkowym Pfizerem, wtedy drugą dawkę mieszkaniec przyjmie już w punkcie szczepień w terminie wyznaczonym przez Ministerstwo Zdrowia- wyjaśnia Dariusz Olszak, koordynator gminnej akcji szczepień.

Taki mobilny punkt będzie także zorganizowany przy Festiwalu Kapusty i Pieroga, który jest zaplanowany na 4 września w Księginicach.

W akcję promowania szczepień aktywnie włączyło się także Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Czerniec. Koło pozyskało na ten cel dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 28 sierpnia organizowany będzie specjalny festyn w Czerńcu, podczas którego prowadzone będą szczepienia.

Jednocześnie przypominamy, że osoby zaszczepione w okresie 1 lipca – 31 sierpnia mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, szczegóły na stronie głównej gminy, po kliknięciu w baner „W gminie Lubin#szczepimySię i wygrywamy”