Już jutro – środa 4 sierpnia – uruchomiony zostanie kolejny Mobilny Punkt Spisowy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Tym razem będzie to udogodnienie dla mieszkańców Zimnej Wody i sąsiednich wiosek.

Zachęcamy do odwiedzin Mobilnego Punktu Spisowego,  gdzie będzie można skorzystać z fachowej pomocy  rachmistrzów Urzędu Statystycznego oraz pracowników  Urzędu Gminy w Lubinie, którzy udzielą wszelkich informacji dotyczących spisu.

Mobilny Punkt Spisowy odwiedzi Zimną Wodę  już 4 sierpnia. Będzie do dyspozycji mieszkańców w godz. 11.00 – 16.30 w Pawilonie Klubowo-Sportowym.

Do tej pory  takie mobilne punkty zorganizowano już w miejscowości Obora i Gorzyca. W każdym z nich spisało się ponad 50 osób.  Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że do dzisiaj spisu dokonało już 56% mieszkańców gminy Lubin, co w skali województwa dolnośląskiego plasuje gminę na 34. Miejscu.

Kolejny Mobilny Punkt Spisowy będzie w Osieku 11 sierpnia (środa) w godzinach od 10 – 15.30.

Przypominamy, że udział w NSP jest obowiązkowy i trwa on do 30 września. Podstawową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to: spis przez telefon, poprzez infolinię spisową, wywiad z rachmistrzem lub właśnie wizyta z Mobilnym Punkcie Spisowym.