Koncert muzyki poważnej z cyklu „Z klasyką przez Polskę” Koncert muzyki poważnej z cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbył się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Antoniego w Oborze. To efekt współpracy Ośrodka Kultury Gminy Lubin z Polskim Impresariatem Muzycznym  ramach projektu, który służy zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach.

Mieszkańcy gminy Lubin mieli okazję usłyszeć wykonania dwóch wirtuozów  Janusza Wawrowskiego oraz Mischy Kozłowskiego. Dzięki projektowi publiczność z małych miejscowości, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Janusz Wawrowski to jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia, dwukrotny laureata nagrody Fryderyka, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest jedynym w Polsce skrzypkiem grającym na skrzypcach samego Stradivariego.

Mischa Kozłowski to solista i kameralista od lat z wielkim powodzeniem występujący na deskach koncertowych Europy, Japonii i Chin. Jest wykładowcą Katedry Kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i  prezesem Fundacji „Partnerstwo w Muzyce”.

Kierujemy podziękowania dla księdza Pawła Kajla za pomoc w organizacji koncertu oraz mieszkańcom gminy za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić ducha muzyki klasycznej i będziemy się spotykać na następnych koncertach.

Projekt „Z klasyką przez Polskę” realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy członka zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.