Nabór wniosków o rekomendację do Programu Stypendiów PomostowychW poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków do Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” adresowanego do uczniów. Dziś z przyjemnością informuję o kolejnej inicjatywnie – rozpoczynającym się 8 lipca naborze wniosków o rekomendację do XXIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Program ten jest wyjątkową okazją dla dolnośląskich maturzystów z małych miejscowości do uzyskania rocznego stypendium w wysokości 10 000 zł, co może znacząco wesprzeć ich w pierwszym roku studiów.

Dlaczego warto?
Program Stypendiów Pomostowych to unikatowa szansa dla absolwentów szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska, pochodzących z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Jeśli zaczynacie studia na państwowych uczelniach wyższych jesienią 2024, to jest Wasza okazja, by otrzymać wsparcie na starcie akademickiej kariery.

Jak aplikować?
Aby aplikować o rekomendację FEM, należy wypełnić formularz wniosku dostępny na stronie fundacji i przesłać go tradycyjną pocztą na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej ul. Racławicka 101 53-149 Wrocław z dopiskiem „stypendia pomostowe”. Termin nadsyłania wniosków mija 29 lipca 2024 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Co jest wymagane?

  • Ukończenie szkoły średniej w 2024 roku.
  • Pochodzenie z rodziny o dochodach nieprzekraczających 2 969 zł brutto na osobę (w czerwcu 2024).
  • Zameldowanie w dolnośląskiej miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców co najmniej od 5 kwietnia 2022.
  • Uzyskanie minimum 100 punktów na maturze.
  • Przyjęcie na dzienne studia magisterskie na polskiej państwowej uczelni.

Więcej informacji oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej oraz na stronie Fundacji Edukacyjnej Przyszłości.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych maturzystów do aplikowania. Stypendia pomostowe to Wasza szansa na lepszy start w dorosłe życie i realizację edukacyjnych aspiracji. Powodzenia!