Nagrody za osiągnięcia sportowe w 2022 rokuOd kilku lat tradycją gminy Lubin jest honorowanie sportowców i działaczy sportowych za szczególne osiągnięcia w minionym roku. W obecności członków  Rady Gminy Lubin wręczono nagrody za uzyskanie w 2022 wyniki. Otrzymały je trzy osoby: Edward Twardy, Bartosz Terefelko i Zdzisław Korczak.

To nagrody, w których wyróżnia się osoby zdobywające miejsca medalowe w zawodach międzynarodowych, krajowych lub wojewódzkich, bądź też awansujące do wyższych klas rozgrywek w grach zespołowych. Grono wyróżnionych za osiągnięcia i działalność w 2022 roku to  dwóch zawodników – warcabistów oraz działacz sportowy w piłce nożnej.

– To, że piłka nożna jest w gminie popularna nie jest dla nikogo tajemnicą. Ja sam od lat dodatkowo propaguję szachy, a teraz widzę, że możemy być dumni także z warcabistów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki. Dziękuję za tak wspaniałe reprezentowanie gminy Lubin na sportowych arenach. Jestem z was bardzo dumny i życzę kolejnych sukcesów – mówił wójt Tadeusz Kielan, który wraz z Norbertem Grabowskim,  przewodniczącym Rady Gminy Lubin wręczał wyróżnienia.

Nagrodę odebrał  Edward Twardy. To zawodnik grający w warcaby 100-polowe, posiada pierwszą kategorię warcabową, zdobył tytuł (K) kandydata na mistrza krajowego Polskiego Związku Warcabowego, jest członkiem ścisłej kadry Polski osób niepełnosprawnych. W 2022 roku zdobył wiele wyróżnień m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Niewidomych i Słabowidzących w Karpaczu i Ogólnopolskim Turnieju Nagrody za osiągnięcia sportowe w 2022 rokuNiewidomych i Słabowidzących w Pokrzywnie, a także III miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski w warcabach 100 polowych w Krynicy Zdrój brał również udział w Mistrzostwach Europy Weteranów we Włoszech.

Drugim ze sportowców był Bartosz Terefelko, również grający w warcaby 100 polowe. W 2022 roku zajął m.in. I miejsce w turnieju Eliminacyjnym Strefy III i IV „Legnickiej” w warcabach 100-polowych w XXIII Dolnośląskich Igrzyskach LZS Mieszkańców Wsi i Miast w Środzie Śląskiej,  a także III miejsce w Finale Dolnośląskiego Turnieju w warcabach-100 polowych w kat. Junior w Marciszowie.

Nagrody za osiągnięcia sportowe w 2022 rokuW kategorii działaczy i trenerów sportowych nagrodą został uhonorowany  Zdzisław Korczak – prezes Ludowego Klubu Sportowego „Huzar” Raszówka, którego reprezentacja seniorów w 2022 roku w długoletniej historii klubu uzyskała awans do „A” klasy rozgrywek ligowych organizowanych przez DZPN Podokręg Legnica. Zdzisław Korczak wykazuje duże zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz rozwoju klubu i osiąganie sukcesów sportowych drużyny.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy satysfakcji ze zdobytych rezultatów oraz dalszej determinacji w dążeniu do jak najlepszych wyników w bieżącym roku.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.