Dożynki, wieńce i sprawiedliwie dzielony chleb – taki temat wita nas na okładce i rozkładówce nowych Wiadomości Gminnych, które podsumowują co działo się w naszych sołectwach w ostatnich tygodniach.  Działo się bardzo dużo mimo okresu wakacyjnego, zachęcamy wiec do wnikliwej lektury.

Szczególnie do  ważnego tematu w dzisiejszych czasach, czyli poprawie efektywności energetycznej budynków, w której chodzi o to by płacić jak najmniej za ogrzewanie. Na stronie internetowej stworzono w tym celu specjalna zakładkę, obszernie wyjaśniamy też wiele związanych z tym zagadnień.

W tym roku mija 10 lat od czasu podpisania umowy partnerskiej pomiędzy gminą Lubina a Sathonay-Camp. Z tej okazji w Urzędzie Gminy odsłonięto pamiątkową tablicę a za kilka dni kolejna delegacja z gminy jedzie do Francji.

W Michałowie Łemkowie rozpalili kolejną Watrę na Obczyźnie i tradycyjnie gościł tam wójt Tadeusz Kielan, a gmina była współorganizatorem tego wydarzenia. Przedstawiciele gminy brali udział także w tegorocznych obchodach święta policji.

Relacjonujemy również trzy sesje Rady Gminy Lubin, liczne inwestycje oraz podsumowujemy wakacje organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Byliśmy z aparatem fotograficznym także m.in. na spotkaniu młodzieży salezjańskiej Non Stop Bosko w Szklarach Górnych, na odsłonięciu nowej kapliczki w Raszówce oraz na Święcie Parafialnym w Cerkwi Prawosławnej w Zimnej Wodzie.

Oprócz tego wiele innych informacji i relacji oraz stałe rubryki. Zapraszamy do lektury!

WG sierpień 2022 (PDF 3683KB)