Dziś ukazał się kwietniowy numer biuletynu informacyjnego gminy Lubin. Ma on dodatkowa wartość użytkową, bowiem w środku gazety wydrukowano harmonogram odbioru odpadów dla poszczególnych sołectw, który można sobie wyciąć.

W numerze jest wiele urzędowych spraw, piszemy m.in. o kolejnej kwalifikacji wojskowej, nowym gminnym święcie, uchwałach podjętych przez radę gminy, kampanii społecznej w szkołach, czy też nowych ekologicznych pomocach naukowych dla szkół.

Dużo miejsca poświęcamy inwestycjom. W tym roku, tylko na kwestie związane z gospodarką wodno-ściekową, gmina wyda sześć razy więcej niż zazwyczaj. Do naszego regionu trafią też rządowe pieniądze m.in. na remont drogi krajowej Lubin-Wrocław. Warto również dodać, że w budynku Urzędu Gminy trwają od kilku dni intensywne prace związane z ułatwieniami dostępu – będzie winda!

Oprócz tego z radością wspominamy ostatni koncert, podczas którego zaprezentowały się wszystkie gminne zespoły działające pod opiekuńczymi skrzydłami Ośrodka Kultury Gminy Lubin. W stałym już cyklu „Dumni z seniorów” przedstawiamy tym razem sylwetkę Gabryeli Razowskiej z Krzeczyna Małego. Są również inne stałe i lubiane rubryki.

Przypominamy, że gazeta jest dystrybuowana w nakładzie 5200 egzemplarzy przez Pocztę Polską. Jeśli nie dociera do Waszych skrzynek, warto o to dopytać miejscowego listonosza. Dodatkowych 800 egzemplarzy dystrybuujemy również w gminnych szkołach.

Wersja internetowa gazety nie jest już dostępna w PDF,  ze względu na wymogi związane z dostępnością dokumentów cyfrowych. Warto jednak dodać, że użytkownicy Internetu mają dostęp do prawie wszystkich treści zawartych w drukowanej gazecie dużo wcześniej na: stronie internetowej gminy  i na gminnych profilu Facebooka. Nie dotyczy to tylko krzyżówki i kącika z dowcipami.