I miejsceWłaściciele posesji ze Szklar Górnych zwyciężyli w tegorocznym konkursie, w którym oceniano  dekoracje świetlne na posesji, które są  widoczne dla przechodniów. Światełka i aranżacje, którymi zachwycali miejscowych i przejezdnych, zbierali przez kilka lat.

W styczniu komisja konkursowa powołana przez wójta dokonała oględzin iluminacji świątecznych na pięciu posesjach w czterech miejscowościach gminy Lubin: Miroszowicach, Raszowej Małej, Składowicach i Szklarach Górnych.

Ocenie podlegała dbałość o ład przestrzenny, wkomponowanie w krajobraz wsi ale także pomysłowość oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań.

Dla wszystkich posesji każdy z czterech jurorów dokonał indywidualnej oceny punktowej w zakresach wskazanych  w regulaminie. Łączna suma przyznanych punktów,  uśredniona do jednej wartości wytypowała zwycięzców konkursu:

I miejsce    –  100 pkt.    posesja Szklary Górne 7 b

II miejsce   –   93,25 pkt.  posesja Miroszowice ul. Słoneczna 21

III miejsce  –   82,50 pkt.  posesja  Szklary Górne 10 A

IV miejsce  –   73,75 pkt.  równorzędnie nagrody: Składowice 15 F, Raszowa Mała 1 B

Nagrodami w konkursie są bony zakupowe. Pracownicy referatu spraw komunalnych Urzędu Gminy Lubin skontaktują się ze zwycięzcami w sprawie odbioru nagród. Zdjęcia w większości nie oddają klimatu świątecznych iluminacji, bowiem mocno wiało i padało w czasie wizyty komisji konkursowej.

IV miejsca