Sytuacja pandemiczna, dużo zmieniła w życiu wielu. Ale jak mówią seniorzy najważniejsze jest zdrowie, jeżeli ono dopisuje to z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Poprosiliśmy seniorów z Gminy Lubin, żeby pokazali nam na zdjęciach jak spędzają czas w dobie pandemii, kiedy nie można się spotykać, czy też jeździć na wycieczki.  Okazało się, że na wszystko jest sposób.

Skoro nie ma zajęć ruchowych w Akademii Senioralnej to zawsze można poćwiczyć trochę w domu. Receptą na zamknięte baseny może być nordic walking. Skoro wstrzymano zajęcia nauki języka obcego – można skorzystać z aplikacji, która pomoże w poduczeniu się języka.

Seniorzy więcej czasu niż zwykle poświęcali także na tworzenie rękodzieła, w tym uczyli się nowych technik. Wielu opiekowało się także wnukami pomagając w zdalnych zajęciach. A już niedługo wiosna i można będzie wyjść do ogrodu, podłubać wśród roślinek, nacieszyć się słońcem i zdrowiem.

W codziennym życiu nie zapominajmy o zakładaniu maseczek, zachowaniu dystansu w sklepie czy przy innym spotkaniu. Do tego zdrowe odżywianie, w tym codzienna porcja naturalnych witamin, np. sok z buraka, marchewki, kiwi i jabłka jest pyszny i zdrowy. Przetrwamy ten trudny czas i w końcu wszyscy wrócimy do normalności. Do wyjazdów urlopowych, wycieczek i innych spotkań, które tak potrzebne są dla zdrowia psychicznego.