Organizatorzy akcji charytatywnej ” Nakrętki zbieramy zwierzakom pomagamy” informują, że oficjalnie dobiegła ona  już końca. Dobra wiadomość dla wszystkich, którym los skrzywdzonych zwierząt nie jest obojętny, jest jednak taka, że nakrętki można nadal przekazywać organizatorom. Pieniądze pozyskane za ich sprzedaż są wydawane na karmę dla zwierząt w schroniskach.

Podczas ostatniej zorganizowanej akcji, dzięki  jej uczestnikom zebrano aż 760 kg plastikowych  nakrętek, co przeciętne daje około 380 tys. sztuk. Nakrętki zbierali mieszkańcy naszego powiatu oraz sąsiedzi z powiatów legnickiego i polkowickiego. W inicjatywę zaangażowały się już przedszkolaki,  przez młodzież, aż po seniorów.

– Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serca i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Gorące podziękowania za podarki w postaci karmy ślemy do  pana wójta gminy Lubin,  Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin oraz pana burmistrza Chojnowa – mówi Zbyszek Kościelny z Chróstnika, inicjator akcji.

Za zebrane nakrętki zakupiono karmę głównie dla kotków. Obdarowani zostali TOZ Lubin, Chojnowskie koty oraz Chocianowskie koty.

Organizatorzy  otrzymaliśmy też dość sporo karmy dla psiaków i przekazano ją do Towarzystwa- Hospicjum Staruszkowo w Krzewie Małe. To miejsce dla umierających i chorych psów. Pani Krysia ich opiekunka stworzyła tam bezpieczną przystań, gdzie pod troskliwą opieką mogą dożyć swoich ostatnich dni.

Organizatorzy przekazują podziękowania dla wszystkich ludzi z wielkimi serduchami, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Były to: szkoły, przedszkola, instytucje, firmy i osoby prywatne.

–  Dziękujemy wszystkim, bez was by tego wszystkiego nie było. Dziękujemy za pomoc i życzliwość w zbiórce oraz transporcie. Jeżeli chcecie dalej pomagać i zbierać nakrętki to zapraszamy – mówi Zbyszek Kościelny.

Osoby chętne do kontaktu mogą dzwonić pod numer  663 923 229.

Więcej zdjęć z akcji na: facebookowym profilu gminy Lubin