Dzieci w gminnej biblioteceW okresie ferii także w bibliotekach gminnych działo się wiele. Niemal każdego dnia dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach plastycznych i zabawach połączonych z edukacją i promocją czytelnictwa. Tematyka spotkań była różnorodna.

W Chróstniku dzieci zaprojektowały i wykonały zodiakowe maski z papierowych talerzyków, figurki żeglarzy z masy cukrowej. Postacie z bajek zaprezentowane zostały w formie teatrzyku kukiełkowego.

W Księginicach powstała biżuteria z koralików oraz masa slime, eksperymentowano również z barwnikami.

W Miłoradzicach dzieci uczyły się sztuki origami, wykonywały łapacze snów z wykorzystaniem włóczki i sznurków oraz tulipany z tkanin. Sprawy bezpieczeństwa omówili przedstawiciele policji, którzy obdarowali dzieci odblaskowymi gadżetami.

Maski wykonane z talerzyków przez dzieci z ChrustnikaW Niemstowie dzieci wybrały się na „spotkanie z pingwinami na Antarktydzie”, odbyły szkolenie z pierwszej pomocy (gość specjalny – strażak OSP), zbudowały karmniki, aby zaopiekować się ptaszkami.

W Oborze „podróże na papierze” zaowocowały piękną „Mapą odkrywców”. Dodatkowo uczestnicy projektowali skafandry dla nurków. Świetną zabawą okazało się stemplowanie ziemniakami.

W Raszówce powstała makieta miasta „Futuropolis”, zaprojektowano oraz wykonano pamiątkowe przypinki i magnesy, dzieci przygotowały również walentynkowe laurki dla najbliższych.

W Zimnej Wodzie biblioteka zmieniła się w pracownię plastyczną. Dzieci pracowały z masą porcelanową, papierem, farbowaną solą, którą ozdabiały słoiki tworząc piękne lampiony.

Każdemu spotkaniu towarzyszyło czytanie książek, gry i zabawy, kalambury lub zagadki słowne. W bezpiecznych warunkach i miłej atmosferze w trakcie 40 godzin zajęć w bibliotekach uczestniczyło 217 osób.
Zajęcia w bibliotekach dzieci określały jako: F antastyczne! E kscytujące! R ewelacyjne! I nteresujące! E fektowne!

Więcej zdjęć na:  facebookowym profilu gminy Lubin