XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w NiemstowieW ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Polscy autorzy dla klimatu” w bibliotece w Niemstowie odbyło się spotkanie z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej.

Tradycyjnie podczas zajęć OTCD bibliotekarka przeczytała „Lokomotywę” J. Tuwima a zaproszony gość, pani Ilona – mieszkanka Niemstowa, czytelniczka biblioteki i pracownik Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, fragment książki Z. Staneckiej „Basia i śmieci”.

Następnie dzieci spotkała miła niespodzianka, odwiedził je „Bielik” – maskotka ZOO Lubin, który przyniósł ze sobą prezenty. Orzeł sprawił uczniom dużo radości, każdy chciał się z nim przywitać i zrobić zdjęcie.

Kolejnym etapem spotkania były warsztaty kreatywne na których dzieci mogły wykonać z przygotowanych wcześniej ekośmieci ciekawe stworki i różne przedmioty. Pomysłom nie było końca.

Biblioteka w Niemstowie pragnie podziękować dyrekcji Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubnie za książki i miłą niespodziankę a pani Ilonie za piękne czytanie. Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom spotkania.