Niedzielne, sołeckie plenerowe zabawy dla najmłodszychMieszkańcy Raszowej, Raszowej Małej, Karczowisk i Goli bawili się w minioną niedzielę na festynach zorganizowanych przez sołtysów i rady sołeckie.  Głównym przyczynkiem tych  sołeckich  spotkań był obchodzony niedawno Dzień Dziecka, jednak te plenerowe zabawy były także atrakcyjną formą spędzenia czasu dla całych rodzin.

Była to także okazja do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami dla wójta Tadeusza Kielana i Bartosza Chojnackiego, sekretarza gminy Lubin. Na plenerowych zabawach można było zauważyć także naszych radnych. Raszową odwiedziła Zofia Marcinkiewicz, przewodnicząca komisji oświaty i kultury. Na terenach zielonych przy fosie bawiły się wspólnie dzieci z Raszowej i Raszowej Małej, bowiem sołtysi tych wsi, czyli Eugeniusz Gut i Artur Kęciński wraz z radami sołeckimi połączyli  w tym roku siły i zorganizowali wspólne atrakcje. A było ich dla dzieci co nie miara. Do tego częstowano wszystkich słodkościami i smakołykami.

Niedzielne, sołeckie plenerowe zabawy dla najmłodszych Tak jak dzień wcześniej, wójt  odwiedzając sołectwa, oprócz słodyczy wręczał wykonane przez siebie drewniane zabawki, które stawały się nagrodami w licznych konkursach i wspólnych zabawach.

W Karczowiskach sołtys Dariusz Sędzikowski wraz z radą sołecką, tegoroczną zabawę dla dzieci zorganizował pod hasłem – Psi Patrol, który wiązał się z zakupem z funduszu sołeckiego dmuchańca z tym motywem. Był on oblegany przez cały czas, dzieci delektowały się też naturalnymi lodami i m.in. watą cukrową. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, plenerowe spotkanie odwiedził także radny Marcin Nyklewicz.

Niedzielne, sołeckie plenerowe zabawy dla najmłodszychWatę cukrową dla dzieci próbował robić także przewodniczący rady gminy Lubin Norbert Grabowski  w sołectwie Gola, okazało się, ze nie jest to takie łatwe, na jakie wygląda. Na terenie przy świetlicy sołtys Katarzyna Grabowska wraz z radą sołecką zaprosiła grupę animatorów, którzy zaproponowali dzieciom wiele konkursów i zabaw. Było więc m.in. przeciąganie liny, budowle z klocków i ogromne bańki mydlane.

Każdorazowo te plenerowe imprezy są doskonałym czasem do wspólnego spędzenia czasu dla całych rodzin.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.