KS Kłopotów-Osiek - Victoria Niemstów Niedzielne derby rozpoczęły się od minuty ciszy, którą piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego Adama Myrdy Starosty Powiatu Lubińskiego. Już pierwsze akcje zapowiadały, iż derbowy mecz będzie bardzo trudny dla obu ekip.

Przewagę optyczną w środkowej strefie boiska posiadali gospodarze, jednak nic pozytywnego z tego nie wyniknęło. Po zmianie stron w 47. minucie goście przeprowadzili składną akcję, którą na bramkę zamienił Damian Moroch. Gospodarze po stracie gola dążyli do odrobienia strat, lecz mądrze grający piłkarze z Niemstowa nie pozwolili ,,wydrzeć” sobie zwycięstwa.

Zawodnicy stworzyli ciekawe widowisko i należą się im słowa uznania za ambitną postawę. W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Aleksander Kaszubski (Lubin).

Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów zostali wybrani Oliwier Hałys (Victoria) i Wiktor Mizieliński (KS Kłopotów-Osiek). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan i radny Patryk Jarkowiec.

Wszystkie mecze naszych drużyn

Kaczawa Bieniowice – Iskra Księginice 4:1

Fortuna Obora – Mewa Goliszów 5:4

Sparta Przedmoście – Unia Szklary Górna 2:2

Sparta Parszowice – Unia Miłoradzice 1:3

KS Kłopotów -Osiek – Victoria Niemstów  0:1

Huzar Raszówka – Relaks Szklary Dolne 4:1