Za nami VI edycja Nocy Bibliotek. Biblioteka w Raszówce wraz z filią w Niemstowie bierze udział w każdej edycji od samego początku. Tak jak wcześniej informowaliśmy ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbyły się żadne zajęcia ani spotkania dla czytelników. Zorganizowano jednak warsztaty „Natura w szkle”, które dla bibliotekarek poprowadziła Urszula Kurowska – pracownik filii w Niemstowie.

Biała dama znad stawu w Niemstowie.

Biała dama znad stawu w Niemstowie.

Kompozycje „Natura w szkle” mogą być dla wielu dużą inspiracją. Powstały podczas klimatycznych warsztatów dla bibliotekarzy w Niemstowie. Dbajmy o to, aby wokół nas było jak najwięcej roślin. Te posadzone w szkle wyglądają pięknie i pozytywnie wpływają na nasze otoczenie.

Łącząc wspomnienia poprzednich edycji, relację z warsztatów oraz nagranie „Legendy o Białej Damie znad stawu w Niemstowie” – w trochę innej formie, pracownicy biblioteki zmontowali film.

Z nostalgią wspominane są w nim poprzednie edycje, pełne śmiechu, radości, obfitujące we wspaniałych gości, ciekawe wydarzenia oraz spotkania. W tym roku z okazji Nocy Bibliotek przygotowano mały prezent. Znana być może niektórym z was „Legenda o Białej Damie znad stawu w Niemstowie” tym razem miała nową, tajemniczą bohaterkę…

 

Zdjęcia z warsztatów