Gmina Lubin zakupiła chłodziarkę laboratoryjną absorpcyjną na wyposażenie Ośrodka Zdrowia w Raszówce. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja podnosząca poziom zabezpieczenia medycznego mieszkańców.

Przypomnijmy, że w listopadzie do Raszówki trafił nowoczesny elektrokardiograf, który pozwala na  szybką diagnostykę kardiologiczną. Dokonuje pomiaru rytmu oraz częstości pracy serca, co jest bardzo ważne w sytuacjach zagrożenia życia ostrym epizodem sercowo-naczyniowym. Zakup oraz przeszkolenie personelu medycznego sfinansowano w całości z budżetu gminy Lubin, przekazując na ten cel  5 396,43 zł.

W ostatnich dniach medykom z Raszówki przekazano kolejny sprzęt. W związku z trwającą pandemią oraz koniecznością dokonywania zwiększonej ilości szczepień, w tym przeciw COVID, konieczne stało się kupienie profesjonalnej chłodziarki do przechowywania szczepionek. Gmina Lubin zakupiła chłodziarkę laboratoryjną absorpcyjną Dometic DS 301H, która pozwala na przechowywanie preparatów w odpowiedniej temperaturze. Zakup został w całości sfinansowany ze środków samorządu i wraz z kosztami dostawy wyniósł 3 811,95 zł.