Najnowsze tytuły, które zakupione zostały do Biblioteki w Raszówce nazwano „troskliwym księgozbiorem”. Stało się tak dlatego, że zawarte w nim pozycje to poradniki, powieści i książki popularnonaukowe, które mają zadbać o nasze emocje, poczucie własnej wartości, pomóc w rozwiązywaniu problemów, czy wskazać właściwe wzorce. To książki, które zatroszczą się nie tylko o dorosłych, ale przede wszystkim o dzieci.

Zakupione pozycje poruszają między innymi tematy takie jak budowanie więzi rodzinnych i dobrych relacji, wzmacnianie poczucia własnej wartości, problemy związane z młodzieżą na etapie dojrzewania. Powieści i reportaże przedstawiają  problemy społeczne, wskazują dobre wzorce do naśladowania, prowokują do zastanowienia się nad własnym postępowaniem.

Wśród książek nie zabrakło propozycji dla najmłodszych. Książki z zakresu edukacji emocjonalnej dziecka podpowiadają m.in.  jak radzić sobie z emocjami oraz kształtować pozytywne postawy.

„Troskliwy księgozbiór” świetnie nawiązuje do hasła Nocy Bibliotek z ubiegłego tygodnia „Czytanie wzmacnia”. Te książki mogą wzmocnić zdrowie psychiczne i fizyczne, emocje i myśli, podpowiedzą jak osiągnąć cel i pokonać lęk. Znalazły się wśród nich również książki na temat profilaktyki uzależnień, poradniki dla dorosłych dzieci alkoholików.

Zakup sfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach działań profilaktycznych komisji.