W ramach współpracy i otrzymanego dofinansowania z KGHM Polska Miedź SA gmina kupiła i zamontowała dwa tzw. „małpie gaje”. Jak tylko zrobi się cieplej, to dzieci z Miłosnej i Czerńca będą miały gdzie się wyszaleć.

Dzieci mają niespożytą energię i uwielbiają być w ruchu! Chętnie wspinają się, skaczą, podciągają – w ten sposób nie tylko świetnie się bawiąc, ale także trenując rozwijające się dopiero mięśnie. Warto dać im szansę na aktywne spędzanie wolnego czasu na szkolnych i publicznych placach! Na to od kilku lat stawia gmina Lubin remontując i budując nowe place oraz plenerowe siłownie.

Tego typu „małpie gaje” odciągają dzieci od laptopów czy smartfonów. Pomagają zrelaksować się, dotlenić mózg, aby później moc się skoncentrować m.in. na nauce. Wspomagają produkcję endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają właściwości uspokajające oraz przeciwbólowe.

Tym razem dzięki dofinansowaniu z miedziowej spółki w kwocie 20 tysięcy złotych sfinansowano zakup i montaż dwóch takich nowych, stalowych urządzeń na terenie placów zabaw przy świetlicy w miejscowościach  Miłosna oraz Czerniec.

Bezpieczne nawierzchnie pod urządzeniami wykonano ze środków gminy w kwocie  7694,88 zł.