Nowe boisko w PieszkowieW sąsiedztwie placu zabaw i terenu rekreacyjnego z wiatą, w Pieszkowie powstało, wybudowane od podstaw nowoczesne boisko. Jest przystosowane do rozgrywek czterech gier zespołowych. Obok boiska jest już plenerowa siłownia. Inwestycja w Pieszkowie była wsparta dotacją Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na 3 maja zaplanowano uroczyste otwarcie połączone z Turniejem piłkarskim sołectw.

Budowa  rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. W Pieszkowie powstało wielofunkcyjne boisko a w nim:

• boisko do piłki ręcznej z kompletem bramek
  • boisko do siatkówki z zestawem niezbędnych słupków
  • boisko do koszykówki z kompletem koszy
  • kort do tenisa ze słupkami

Boisko wielofunkcyjne ma nawierzchnię poliuretanową i wymiary 40 x 22 m, co daje powierzchnię 880 m². Sąsiadująca z nim siłownia plenerowa ma liczne urządzenia m.in. orbitrek, wioślarz, wahadło. Całość została ogrodzona wraz z montażem piłkochwytów. Są też chodniki oraz elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci.

– Cieszę się, że mamy w gminie kolejną, nową, ogólnodostępną strefę sportowo- rekreacyjną. W najbliższy wtorek 3 maja będę miał okazję do symbolicznego otwarcia obiektu. Na jego inaugurację rozegrany zostanie piłkarski turniej między amatorskimi drużynami z sołectw. Serdecznie zapraszam do kibicowania! Można będzie zmierzyć się także w turnieju rzucania bulami – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Inwestycja pochłonęła prawie pół miliona złotych, ale gminie udało się pozyskać na ten cel pieniądze z budżetu państwa.

Inwestycja pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Pieszkowie”  dofinansowana jest przez Ministra Sportu i Turystyki
ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021

Wartość zadania:  463 460,89 zł

w tym kwota dofinansowania:   152 900,00 zł