Gmina Lubin sfinansowała  zakup wyposażenia medycznego  dla Ośrodków Zdrowia w Raszówce i Szklarach Górnych. Do Raszówki trafił nowoczesny unit dentystyczny, do Szklar natomiast sprzęt do sterylizacji narzędzi stomatologicznych.

Te inwestycje zdecydowanie poprawią komfort i jakości usług medycznych -stomatologicznych świadczonych  mieszkańcom Gminy Lubin.

Do Raszówki zakupiono unit dentystyczny RUNYES CARE-22 wraz z pełnym wyposażeniem. Kosztowało to 38 448 zł. Unit dentystyczny został wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje oraz najnowsze udogodnienia. Fotel zaprojektowano tak, aby spełnić szczególne wymogi lekarzy jak również wygodę pacjentom.

Do Szklar Górnych zakupiono autoklaw stomatologiczny RUNYES SEA 18L do sterylizacji narzędzi stomatologicznych, kosztowało to  6  966 zł.  Sterylizator utrzymywać będzie czystość narzędzi na miejscu w Ośrodku Zdrowia, co jest dużym atutem przy ciągle rosnącej liczbie pacjentów.

Zakupione sprzęty są dostosowane do świadczenia usług na najwyższym poziomie i zastąpiły sprzęty, który już były mocno wyeksploatowane.