Zachęcamy do lektury Wiadomości Gminnych Gminy Lubin, w tym numerze relacjonujemy wiele ważnych uroczystości, w tym gminne obchody Święta Niepodległości.

Zorganizowano je w Szklarach Górnych, była uroczysta msza święta, korowód historyczny, inscenizacje z rolą marszałka Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się wójt Tadeusz Kielan oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Relacjonujemy również uroczystości dotyczące wręczenia medali od Prezydenta RP dla par z ponad 50-letnim stażem małżeńskim w gminie Lubin. W listopadzie dokonano także podsumowania oraz wyboru nowych władz Oddziału Gminnego Związku OSP, była to też okazja do dwóch specjalnych wyróżnień, o czym piszemy na łamach gazety.

Nasz samorząd otrzymał wielomilionowe dotacje programu Polski Ład, realizuje wiele inwestycji i  zajął szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu ”Gmina dobra do życia” – o czym można również przeczytać.

Jak w każdym numerze są także strony poświęcone wydarzeniom sportowymi, rozrywka z  krzyżówką oraz dział dla naszych seniorów. Miłej lektury!

Wiadomości Gminne listopad 2021 (PDF 3662KB)