Na przekór pogodzie, pandemii i coraz krótszym listopadowym dniom listopadowy numer Wiadomości Gminnych wita okładką, która pozwala wspominać słoneczne wakacje. To efekty rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego przez gminną bibliotekę.

W tym numerze piszemy dużo o zmienionych zasadach funkcjonowania urzędu i podległych mu jednostek w czasie pandemii. Gmina dobrze sobie radzi w covidowej rzeczywistości co wynika jasno z rozmowy z wójtem Tadeuszem Kielanem, trwa bowiem mimo pandemii inwestycyjny boom.

Oprócz inwestycji, o których piszemy dużo w każdym numerze gazety relacjonujemy także wiele przedsięwzięć organizowanych m.in. przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Mimo izolacji potrafimy się bowiem jednoczyć przygotowując konkursowe prace, czy też dzieląc wspólnymi pracami i zdjęciami.

Przypominamy także rolnikom, że trwa obowiązkowy spis rolny, o którym rozmawialiśmy z rachmistrzami Gminy Lubin. Oprócz tego w numerze wiele stałych, lubianych rubryk, czyli np. strona seniora, sport i krzyżówka. Zachęcamy do lektury!

Wiadomości Gminne listopad 2020 (PDF 4,39MB)