Listopad to wyjątkowo nostalgiczny miesiąc, kiedy wspominamy swoich bliskich oraz składamy hołd przodkom i bohaterom, których nie mogliśmy znać, a którzy własną krwią i odwagą wywalczyli naszą niepodległość. Nie dziwi więc, że z okładki najnowszego numeru naszego gminnego biuletynu informacyjnego, podsumowującego to co działo się w gminie Lubin w listopadzie,  wita nas artykuł na temat gminnych obchodów Święta Niepodległości.

O tym jak niepodległość świętowano w gminie Lubin piszemy aż na czterech stronach, bowiem działo się bardzo dużo, także w szkołach i przedszkolach.  Relacjonujemy także liczne mniejsze, ale nie mniej ważne uroczystości, jak choćby jubileusze naszych zespołów muzycznych.

Poruszamy także bardzo ważne i bieżące tematy. W obszernym wywiadzie wójt gminy mówi o zrealizowanych i planowanych inwestycjach. Wyjaśniamy również w jaki sposób gmina Lubin wspiera mieszkańców w zakupach opału na zimę. Z radością informujemy też o pozyskaniu prawie 5 milionów złotych na budowę sieci szerokopasmowego internetu w naszej gminie.

Oprócz tego w numerze wiele ważnych, bieżących spraw oraz stałych, lubianych rubryk. Zachęcamy do lektury!

Wiadomości Gminne listopad 2022 (PDF 4 331KB)