Niemstów prezentował swoje osiągnięcia w konkursie ”Piękna wieś dolnośląska 2021” i bohaterki tej prezentacji witają nas na okładce najnowszego biuletynu informacyjnego gminy Lubin. Relacjonujemy w nim wiele uroczystości i spotkań, które odbyły się w gminie na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.

W aktualnościach piszemy o dwóch rodzajach mobilnych punktów, które przygotowywane są z myślą o udogodnieniach dla mieszkańców. To mianowicie mobilne punkty spisowe związane z Narodowym Spisem Powszechnym oraz mobilne punkty szczepień przeciwko koronawirusowi. Informujemy także o pieniądzach, które otrzymamy z urzędu marszałkowskiego na prace melioracyjne oraz o kolejnych wydawnictwach monograficznych. Tym razem do ich zbioru dołączyły monografie Krzeczyna Małego, Czerńca, Gorzelina i Kłopotowa.

Byliśmy także na tegorocznym święcie policji oraz 41. Łemkowskiej watrze na obczyźnie. Relacjonujemy obchody wielu świąt i spotkań w gminie, jak choćby spotkanie młodzieży salezjańskiej pod hasłem „Non Stop Bosko” w Szklarach Górnych.

Oprócz tego w numerze stałe rubryki, jak m.in. wystawa, strona seniora, sport i rozrywka. Życzymy miłej lektury.

WG sierpień 2021 (PDF 3923 KB)