Okładka gazetyWyróżnieni druhowie z naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych witają na okładce najnowszego wydania biuletynu informacyjnego gminy Lubin. Dobiegły bowiem końca, przesunięte o kilka miesięcy z powodu pandemii, zebrania sprawozdawczo-wyborcze. W tym numerze nowe składy zarządów i plany na rok 2021, które w praktyce są już prawie  całkowicie zrealizowane.

Dużo miejsca poświęcamy inwestycjom, których często nie widać tzw. gołym okiem, a są bardzo ważne dla komfortu codziennego życia Chodzi o wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowę stacji uzdatniania wody.

Wiele się działo w mijającym miesiącu w naszej gminie, stąd też dużo relacji z ważnych uroczystości, świąt, a także spotkań i imprez, do których mieszkańcy przez lata przywykli. Rozstrzygnięto m.in. kolejną edycję konkursu Anioły Kultury Gminy Lubin, w cieniu pandemii odbyły się także skromne uroczystości i spotkania dożynkowe.

Rozpoczął się rok szkolny i uczniowi powrócili do szkół – oby nauka była już tylko stacjonarna – a w wolnym czasie przeprowadzono liczne remonty w placówkach oświatowych i o tym także piszemy w biuletynie. Oprócz tego m.in. stałe rubryki, jak informacje urzędowe, rozrywka, sport, strona seniora. Życzymy miłej lektury!

WG sierpień 2021 (PDF 3923 KB)