Egzotyczne tancerki na scenie w Liścu witają czytelników na okładce najnowszego wydania biuletynu informacyjnego gminy Lubin, który relacjonuje wydarzenia z ostatnich tygodni. A na przełomie czerwca i lipca działo się bardzo dużo!

Liczne festyny, koncerty, spotkania – to były naprawdę bardzo intensywne tygodnie. Byliśmy z aparatem m.in. na zakończeniach roku szkolnego i relacjonowaliśmy obszernie wiele wydarzeń.

Oprócz 25. edycji Festiwalu Świat pod Kyczerą, którego byliśmy gospodarzem, w gminie zorganizowano także po raz pierwszy VII edycję ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Reginów”, w której rywalizowano na najsmaczniejsze potrawy.   Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się także gminne zawody Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po raz pierwszy w historii gminy zorganizowano także turniej bokserski!

Wiele działo się także na gminnych drogach, relacjonujemy postępy inwestycji i mówimy o kolejnych promesach na nowe zadania inwestycyjne.

Czerwiec był także okresem formalnego podsumowania realizacji ubiegłorocznego budżetu i przedstawienia raportu o stanie gminy. Wójtowi Tadeuszowi Kielanowi udzielono wotum zaufania i absolutorium.

Oprócz tego w numerze znane, lubiane rubryki. Zachęcamy do lektury!

Wiadomości Gminne lipiec 2022 (PDF 4,6MB)