policja w przedszkoluZ myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, odwiedzili dzieci z Przedszkola Gminnego. W ramach działań profilaktycznych, dzielnicowy wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną, przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Maluchy uczyły się prawidłowych zachowań na drodze, a nauczycielem była maskotka policjantów – Komisarz Lew.

Dzielnicowy i policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, radzili jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli również dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego, ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

policja w przedszkoluMundurowi przekazali także informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc.

– Dzieci angażowały się w dyskusję, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania z zakresu ruchu drogowego – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Na koniec spotkania maluchy wyszły razem z Komisarzem Lwem na ulice i uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Mogły także wsiąść do radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.