O odkryciu miedzi i Janie Wyżykowskim w szkole w NiemstowieWolontariusze z Zagłębia Miedziowego zawitali do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie, by przez zabawę uczyć  o Janie Wyżykowskim. Zajęcia przeprowadzone dla klas IV – VIII przybliżyły życiorys tego wybitnego geologa, a także historię Zagłębia Miedziowego.

Bardzo zaangażowani w zajęcia są pracownicy KGHM Polska Miedź S.A.: Jan Demczak, Albert Białkowski oraz Dariusz Czudak i ich profesjonalizm sprawiły, że niezmiernie interesujące warsztaty cieszyły się dużym O odkryciu miedzi i Janie Wyżykowskim w szkole w Niemstowiezainteresowaniem wśród młodzieży.

Uczniowie mogli za pomocą wiertnic wykonać próbne odwierty i poszukać złóż. Dodatkową atrakcją było budowanie wieży z klocków a także przesiewanie urobku.

Podczas warsztatów Jan Demczak uświadamiał dzieci, jak ważny jest zrównoważony rozwój i ochrona O odkryciu miedzi i Janie Wyżykowskim w szkole w Niemstowieśrodowiska, przy okazji tego tematu uczniowie mogli nasadzić sztuczne drzewka wokół szybu, ustawić ule oraz zakładać filtry na kominy.

– Zadbanie o przestrzeń wokół warsztatów, a także wiedza i umiejętności prezentowane przez instruktorów sprawiały, że czas w szkole upływał uczniom  w przyjemnej atmosferze. Indywidualne O odkryciu miedzi i Janie Wyżykowskim w szkole w Niemstowiepodejście do ucznia, nagradzanie za aktywność i elastyczność, jaką wykazał się pan Jan Demczak oraz sprawność wszelkich działań zasługują na dodatkowe wyróżnienie – podkreśla Patrycja Słota, dyrektor placówki.

Każdy z uczniów otrzymał gadżety, a szkoła certyfikat współpracy z Zakładami Wzbogacania Rud w postaci odlewu z miedzi.