warsztaty zielarskiePoetka, pisarka i z zamiłowania zielarka gościła w świetlicy wiejskiej w Niemstowie. Uczestnicy spotkania poznali nie tylko twórczość Katarzyny Georgiou, ale również jej zamiłowanie do natury.

Porzuciła miasto i wielką aglomerację na rzecz wiejskiego Domu Pod Miodną Lipą w Dolinie Baryczy. To tam znalazła spokój, bliskość natury i dom. Spaceruje po lesie, polach i łąkach rozmawiając z drzewami i zwierzętami. Mówiła głównie o zbieraniu ziół i ich właściwościach leczniczych, olejkach i o nalewkach ziołowych. Opowieści o darach natury przeplatane były wierszami z tomików pani Katarzyny.

To było wyjątkowe popołudnie, wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali o lipie, brzozie, nawłoci, szałwii, wrotyczu, kurdybanku i wielu warsztaty zielarskieinnych roślinach. Było też praktycznie, zrobiono maść pielęgnacyjno-leczniczą, którą każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu.

Chętne osoby mogły zakupić przywiezione przez zielarkę produkty: maści, wcierki, olejki, nalewki a nawet perfumy. Panie chętnie radziły się specjalistki i kupowały polecane produkty. Nie obyło się bez zakupu książek z autografem autorki.

Katarzyna Georgiou podzieliła się swoim talentem, wiedzą i ogromną sympatią do ludzi, zwierząt i ziół. Książki autorki będą dostępne niebawem w bibliotekach w Raszówce, Niemstowie i Księginicach.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.