Przypominamy, że jutro o godzinie 10.00 w Szklarach Górnych uroczysta msza święta zainauguruje gminne obchody Święta Niepodległości. Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm już dzisiaj w Przedszkolu im. Jana Pawła II  w Raszówce oraz oddziale zamiejscowym w Lubinie obchodzono rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w uroczyste stroje świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Każda z grup przygotowała niespodzianki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonywały tradycyjne tańce.

– Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków– mówi Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola.

Przypomnijmy, że wójt Tadeusz Kielan zaprasza mieszkańców gminy na uroczyste obchody Święta Niepodległości na godzinę 10.00 do Szklar Górnych.  Wspólne świętowanie zainauguruje msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Piękną oprawę muzyczną zapewni ceremonii Chór Via Musica.

Po mszy zorganizowany będzie uroczysty korowód historyczny i przemarsz pod Obelisk Niepodległości. Korowód jest przygotowany przez grupę teatralną Zwykli Ludzie, zespół Zachęta z Zimnej Wody, Teatr Wieczorową Porą z Chróstnika oraz uczniów Szkoły Podstawowej  w Szklarach Górnych.

Po złożeniu kwiatów, czyli  ok. godziny 11.30 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wystąpią: Lejdis, Siedlecka Nuta, Chór Via Musica, Zachęta, Osieczanki oraz uczniowie ze Szklar Górnych.

Przed publicznością zaprezentuje się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, będzie też gorąca wojskowa grochówka oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy!