Na drugim posiedzeniu pierwszej kadencji spotkali się najmłodsi radni. Spotkanie miało charakter wirtualny i mimo, że planowany porządek obrad był krótki, to obrady trwały prawie trzy godziny.

W sesji wzięło udział 14 –stu radnych z 15 osobowego składu Młodzieżowej Rady Gminy. Obrady prowadził Wojciech Ryś przewodniczący tego gremium.

Radni dyskutowali nad propozycjami zmian funkcjonowania komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Lubin i dostosowaniu jej do potrzeb młodzieży. Wnioskują m.in. o dodatkowe kursy i wydłużenia linii. Złożono wiele propozycji zmian, które teraz będą przedstawione wójtowi, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie przekazania tych uwag do Starostwa Powiatowego, które zarządza funkcjonowaniem komunikacji powiatowej.