Obrady gminnego zarządu Ochotniczych Straży PożarnychPrzedstawiciele wszystkich gminnych jednostek OSP przedyskutowali i zaplanowali działania na kolejne miesiące. Omówiono również wiele spraw bieżących oraz  tegoroczne wydatki na ochronę przeciwpożarową.

W spotkaniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubin wziął udział także Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin oraz Eryk Górski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Za władzami OSP kampania sprawozdawcza – przypomnijmy , że dziewięciu aktywnie działających w gminie Lubin jednostek. Przyjęto więc zbiorczy raport i zajęto się planowaniem kolejnych działań.

W tym roku, po pandemicznej dwuletniej przerwie, organizowane będą  gminne zawody sportowo-pożarnicze. Ustalono, że odbędą się  26 czerwca 2022 r. godz.13.00 w Niemstowie.

Przedyskutowane także sprawę wniosków w sprawie świadczeń ratowniczych i badań strażaków. W tym roku oprócz nowej ustawy  regulującej prawa i obowiązki strażaków ochotników, weszło w życie wiele nowych rozporządzeń, a co za tym idzie procedur i wniosków .

Poinformowano również, że powiatowe obchody Dnia Strażaka zaplanowane są na  3 czerwca i  kilku druhów z gminy przewidziano do wręczenia odznaczeń. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbędą się wcześniej, bowiem  21 maja i weźmie w nich udział m.in. – poczet sztandarowy z OSP Czerniec. Podczas tej uroczystości odznaczenie odbierze druh Ryszard  Gorczakowski z OSP Gorzyca.

Zarząd poinformował również, że okazji Dnia Strażaka Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin podjął decyzję o przeznaczeniu  na każdą z jednostek po tysiąc złotych na zakup elektronarzędzi, narzędzi akumulatorowych potrzebnych do jednostki lub na wyposażenie samochodu.