Prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany w minioną niedzielę przez mieszkańców Obory. Jak informuje policja kierujący fordem jechał od krawędzi do krawędzi jezdni, co zaniepokoiło innych uczestników ruchu, którzy zmusili nieodpowiedzialnego kierowcę do zatrzymania się, a następnie czując od niego silną woń alkoholu, zabrali jego kluczyki od auta.

– Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej zaczął uciekać pieszo. Świadkowie nie tracili go jednak z pola widzenia. Został szybko zatrzymany przez policjantów, którzy na sygnałach pojawili się na miejscu zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna to 44 – letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,8 promila alkoholu. Oświadczył policjantom, że był na imprezie i od rana pił alkohol. Przyznał się do kierowania fordem – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a następnie, kiedy wytrzeźwiał doprowadzony został przed sąd. W trybie przyspieszonym, sędzia nałożył na 44 – latka karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych, a także orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

FOT. POLICJA LUBIN