„Ocalimy świat” spotkanie z pisarzem dla dzieciGrzegorz Kasdepke – autor książek, za które zdobył chyba wszystkie nagrody w Polsce jakie może otrzymać pisarz piszący dla dzieci, dziennikarz, który przez kilka lat był redaktorem naczelnym „Świerszczyka” odwiedził uczniów klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

Spotkanie było nagrodą za I miejsce w ogólnopolskim konkursie, które wspólnie zdobyli: klasa II szkoły w Siedlcach oraz biblioteki w Raszówce i Księginicach. Organizatorem konkursu dla uczestników pilotażowej edycji programu „Ocalimy świat” była Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Pan Grzegorz opowiedział o sobie mnóstwo ciekawych informacji. Uczniowie wysłuchali fragmentów książek, uczestniczyli w dyskusji, dowiedzieli się jak wygląda praca pisarza i czy tak zapracowany autor ma czas na „zbijanie bąków”.

Grzegorz Kasdepke opowiedział o swoim dzieciństwie, przyjaciołach ze szkoły, zabawach na podwórku. Autor zdradził dzieciom, że oprócz pisania książek uwielbia je również „pożerać”. Zachęcił dzieci do częstego pożerania książek, także do czytania swoim rodzicom, zmieniając hasło Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” na ”Wszystkie dzieci czytają rodzicom”.

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej dziękują autorowi za cudowną lekcję o literaturze, rodzinie i przyjaźni, a Fundacji za wspaniałą nagrodę, jaką było to spotkanie oraz szkole w Siedlcach za współpracę przy realizacji projektu.