Wszystkie szkoły i klasy od poniedziałku z nauką zdalną, zamknięte wszystkie placówki kultury oraz ograniczenia działalności galerii handlowych. Dodatkowo zmniejszono dopuszczalną liczbę osób, które mogą przebywać jednocześnie w sklepach i kościołach.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od najbliższego poniedziałku (9 listopada) nauczaniem zdalnym zostaną objęci również uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Jednocześnie nauczanie w trybie zdalnym dla wszystkich uczniów zostanie przedłużone do 29 listopada br. Nauczyciele otrzymają dodatkowy bon w wysokości 500 zł, który będą mogli przeznaczyć na zakup akcesoriów do prowadzenia nauki zdalnej. Jak tylko będą znane szczegóły tego bonu, od razu o tym poinformujemy.

Od 7 do 29 listopada będą zamknięte placówki kultury. Od najbliższej soboty (7 listopada) ograniczeniu ulegnie również działalność galerii handlowych. Zamknięte będą wszystkie sklepy oprócz: sklepów spożywczych, aptek, drogerii czy punktów usługowych.

Zmieni się też dopuszczalna liczba osób, które jednocześnie będą mogły przebywać w sklepie. W sklepach do 100 m kw. będzie to 1 osoba/10 m kw., a w sklepach powyżej 100 m kw. – 1 osoba/15 m kw. Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone w przypadku kościołów – tu także będzie to limit 1 osoba/15m kw. Natomiast z hoteli będą mogły korzystać jedynie osoby przebywające w podróży służbowej.

Przedstawiciele rządu apelują, żebyśmy unikali wychodzenia z domu. Wychodźmy z domu tylko wtedy, kiedy to jest niezbędne i koniecznie.

Nowe zasady bezpieczeństwa.