Droga Grzelin-Raszówka przed remontemPrzypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na remont drogi gminnej numer 103048D łączącej miejscowości Raszówka i Gorzelin. Na początku grudnia wykonawca przejął oficjalnie teren i zaczął prace przygotowawcze. Teraz konieczne jest całkowite zamknięcie tej trasy. Od jutra nie będzie już tam kursował autobus linii 105, a od środy droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Prace przygotowawcze polegały na udrożnieniu i oczyszczeniu przydrożnych rowów wraz z niezbędnym wycięciem krzewów i drzew. Teraz na drogę wiedzie już ciężki sprzęt, wiec na odcinku zabudowanym mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami z dotarciem do posesji.

Zamknięty zostaje odcinek o długości 2,2 km. Zostanie tam ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa i  wykonane będą pobocza z kruszywa kamiennego. Zgodnie z umową inwestycja powinna się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Wartość inwestycji to 1 milion 189 tysięcy złotych. Gminie udało się wcześniej pozyskać 50% tych kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych, druga połowa pokryta będzie z gminnego budżetu.

Jak już informowaliśmy, następują także zmiany w kursowaniu linii nr 105 polegające na przekierowaniu ruchu autobusów objazdem przez miejscowość Karczowiska. Obsługa komunikacyjna miejscowości Gorzelin i Raszówka zostanie utrzymana. Przystanki przy ul. Polnej w Raszówce nr 03 i 04 obsługujące pasażerów linii 104 zostaną wyłączone z ruchu. W związku z powyższym należy spodziewać się opóźnień w realizacji rozkładu jazdy na linii 105. Planowane utrudnienia spowodowane remontem drogi potrwają od 02.03.2021 r. do 30.04.2021r.