W miejscowości Obora przy ul Makowej został odłowiony  bezdomny pies. Jest to mieszaniec  haskiego, spokojny, posiada obrożę. Psa przewieziono do miejsca czasowego przetrzymania w Składowicach. Właściciel zwierzęcia lub chętne do adopcji, odpowiedzialne osoby proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Lubinie  z Referatem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod nr telefonu 76 8403160.

Także w Raszówce  został  odłowiony  potrącony  pies.  Jest to  mieszaniec, w wieku około 2 lat. Psa przewieziono do lecznicy weterynaryjnej w Lubinie gdzie pozostał do obserwacji. Właściciel zwierzęcia lub chętne do adopcji, odpowiedzialne osoby proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Lubinie pod nr telefonu 76 840316.