Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z wójtem i rzecznikiem zachęca, aby  dziś z okazji Ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, każdy – przedszkolak, rodzic, uczeń, czy dziadkowie znaleźli chwilkę na wspólne głośne czytanie!

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć,  poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

– Taka forma spędzania czasu wolnego ma wiele zalet. Przede wszystkim czytanie wspiera rozwój psychiczny, wzmacnia poczucie własnej wartości i buduje więzi międzyludzkie – mówi Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Gminna Biblioteka aktywnie włączając się w obchody Ogólnopolskiego dnia czytania zaangażowała do akcji pracowników Urzędu Gminy w Lubinie. Przygotowano specjalne nagrania fragmentów opowiadań czytanych przez wójta Tadeusza Kielana oraz Maję Grohman, rzecznika wójta Gminy Lubin. Zachęcamy do odwiedzenia strony Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce na FB i posłuchania opowiadań.